mobilní aplikace

Volně ke stažení:

11.7.2020 00:32

Stavební práce na silnici II/422

Oznamujeme občanům, že od 1.7.2020 budou zahájeny stavební práce na silnici II/422 od obce Svatobořice – Mistřín, v obci Šardice a Hovorany po křižovatku se silnicí II/380 v obci Hovorany.

Oznamujeme občanům, že od 1.7.2020 budou zahájeny stavební práce na silnici II/422 od obce Svatobořice – Mistřín, v obci Šardice a Hovorany po  křižovatku se silnicí II/380 v obci Hovorany. Práce v rámci této stavby budou z dopravního hlediska provedeny v pěti samostatných etapách. V 5. etapě bude realizována přestavba křižovatky II/380 x II/422. Po dobu této etapy bude uzavřen severní paprsek křižovatky (místní komunikace), zbylé tři paprsky budou průjezdné, ale budou střídavě řízeny semaforem. Pro 5. etapu bude také značena odlehčovací objízdná trasa pro vozidla do 3,5t. V ostatních čtyřech etapách bude zřízeno vždy jedno posuvné pracovní místo délky max. 500 m. Kolem pracovního místa bude umožněn kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem regulovaný světelným signalizačním zařízením a usměrňován příslušným dopravním značením. Přes opravovaný úsek budou projíždět pouze vozidla dopravní obsluhy a autobusy linkové dopravy. Po celou dobu všech etap bude vyznačena obousměrná objízdná trasa.

V termínu od 1. 7. 2020 – 30. 9. 2020 -bude objízdná trasa směrem do Kyjova v souběhu   s uzavírkou stavby II/422 Kyjov - Svatobořice-Mistřín.

Stanovení přechodné úpravy provozu je vyvěšeno na úřední desce Obecního úřadu s vyznačením objízdných tras. obecni-urad/uredni-deska/vv-oop-stanoveni-prechodne-upravy-provozu-dopravni-znaceni-pri-stavbe-ii422-svatoborice-mistrin-krizs-ii380-708.html?kshowback=

Dle Vyhlášky 294/2015, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích: se DOPRAVNÍ OBSLUHOU rozumí vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

Vytvořeno: 30. 6. 2020
Poslední aktualizace: 30. 6. 2020 10:34