ZÚČASTNÍTE SE SLOVÁCKÉHO ROKU?

SR

Slovácký rok

Vinařská ulička - nově zveřejněná PD

MORAVSKÉ SLOVÁCKO - IMPRESE A VERŠE

Radek Severa  Iveta Gajda-Raponi

Moravské Slovácko

Knihu si můžete zakoupit na OÚ, cena 480,-Kč.

Obec Šardice navštívil v úterý 2.7.2019 ministr životního prostředí Richard Brabec a  hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek

Ministr ŽPNávštěva ministra životního prostředí

18.8.2019 01:29

Masarykovo nám. v Kyjově bude jednosměrné

Masarykovo náměstí bude jednosměrné - zatím na zkoušku.

Od čtvrtka 15. srpna se řidiči na Masarykovo náměstí dostanou jen ze strany od pošty - ve směru od obchodního domu Skleňák přibude cedule se zákazem vjezdu. Dopravní omezení má snížit hustotu dopravy v srdci Kyjova, které je součástí památkové zóny.
Město si nechalo vypracovat několik odborných studií. Oslovení dopravní odborníci, například Jiří Čarský z ČVUT v Praze, se shodují, že vhodným řešením je zjednosměrnění. Opatření souvisí s ambicí města vytlačit část dopravy mimo Masarykovo náměstí. Jednosměrný režim poběží zkušebně do konce letošního roku, následně se vyhodnotí a v případě potřeby upraví. Výjimku vjíždět na náměstí oběma směry budou mít jednotky IZS, městská hromadná doprava a cyklisté.
Vytvořeno: 5. 8. 2019
Poslední aktualizace: 5. 8. 2019 13:45