rozšířené vyhledávání ...

Hlášení MR 7.8.2017 1hlášení místního rozhlasu

Hlášení místním rozhlasem pondělí 07. 08. 2017

Zpráva rodinná

Rodina Posoldová děkuje touto cestou všem občanům, kteří se zúčastnili pohřbu jejich zemřelé maminky, babičky, prababičky, švagrové a tety, paní Jenovéfy Posoldové.

Rodina Cápková a Blatová oznamuje, že zemřela jejich babička, prababička, tchýně a teta, paní Anna Cápková. Pohřeb drahé zesnulé se koná v úterý 8. srpna v 15.30 hodin ve smuteční síni v Šardicích na místní hřbitov.

Další zprávy

Vážení spoluobčané,

od středy 9. srpna 2017 bude spuštěn zkušební provoz na třídění odpadů pro každou domácnost, kdy pracovníci technických služeb začnou svážet pytle s vytříděným odpadem. Žádáme občany aby, ve středu 9. srpna pytle s vytříděným odpadem postavili před své domy. Upozorňujeme, že kvůli dalšímu zpracování je nutné, aby pytle s tříděným plastem měly hmotnost mezi 2,5 kg až 4,5 kg. Větší plasty, které se nevejdou do pytle označte čárovým kódem. Polystyren svažte do balíku a označte čárovým kódem nebo rozlámejte a dejte do samostatného pytle. Vytříděný papír dávejte do pytle o hmotnosti pytle 5 kg až 10 kg, noviny, časopisy a další tiskoviny můžete svázat do balíku o hmotnosti větší než 5 kg. To samé platí i pro kartonové krabice. Podobně lze třídit i plechovky, drobné elektrozařízení či jedlý olej. Vše je nutno označit číslem domu a čárovým kódem, který jste obdrželi spolu s podrobným návodem, jak třídit. V případě, že budete do budoucna požadovat další čárové kódy či plastové pytle, můžete si tyto vyzvednout zdarma v kanceláři INFORMACE v přízemí OÚ Šardice, které jsou otevřeny pro občany každý pracovní den. Teprve na základě zkušebního provozu, bude stanovena výše eko bodů, o které budete včas informováni. Děkujeme všem domácnostem, které se do zkušebního provozu na třídění odpadů zapojí!

Dále oznamujeme občanům, že ve čtvrtek 10. srpna se nebude z technických důvodů na obecním úřadě úřadovat.

Oznamujeme občanům, že do konce měsíce srpna je na obecním úřadě Šardice a v místních prodejnách umístěna petice vyjadřující nesouhlas s těžbou štěrkopísku v lokalitě Uherský Ostroh – Moravský Písek. Těžbou štěrkopísku by mohlo dojít k znehodnocení pitné vody pro náš region. Pokud chcete vyslovit svůj nesouhlas s těžbou, přijďte podepsat výše zmíněnou petici.

Společnost RIK-FER Hovorany přijme do stálého pracovního poměru případně i brigádnicky dělníky do výroby, skladníky a prodavače. Informace na tel. č. 777 044 830, p. Hlinka.

Firma E.ON oznamuje, že ve čtvrtek 10. srpna v době od 7.30 do 18.30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v těchto částech obce: Zákostelí, obecní úřad, Urubkova ulička, Dědina, Za Dědinů až po Penzion Karlík, Suchý řádek, Kopec, Žlíbek, ul. Zahradní, Horní a Dolní draha, Hornické domky, Nivky, Klínek, řadovka U statku, U trafostanice, Za Zicháčkovo, Hradčany, U hřbitova, U hřiště, u hlavní silnice od čp. 412 po čp. 433, od čp. 16 po čp. 696, od čp. 398 po čp. 400. Přesný zákres vypnuté oblasti je zveřejněn na úřední desce OÚ a na webových stránkách obce.

Vedoucí Obecní školní jídelny oznamuje rodičům dětí a cizím strávníkům, že od 1.8.2017 došlo k navýšení cen za obědy, cena za oběd pro cizí strávníky činí 76,-Kč. Dále oznamuje, že dle nových předpisů od 1.9.2017 lze vybírat zálohy na stravné pouze na dva měsíce dopředu. Pokud nebude mít strávník zálohu na stravné na svém účtu nebude možné si přihlásit stravu. Děti MŠ a žáci ZŠ mají na dotovanou cenu obědu nárok pouze první den nepřítomnosti ve škole nebo první den nemoci, další dny musí být odhlášeny. Pokud tomu tak nebude, budou dítěti naúčtovány provozní náklady na přípravu jídel. Veškeré změny jsou zveřejněny na stránkách Obecní školní jídelny www.osj-sardice.cz.

Firma Fides Agro zemědělská výroba a.s., farma Karlín, hledá pro svou živočišnou výrobu na farmě v Karlíně zaměstnance. Podmínkou je řidičské oprávnění skupiny T. Bližší informace v sídle firmy v Šardicích nebo na tel. č. 518 624 166, 737 287 654.

Prodám káru, sečkovici, kamenový šroťák s náhradními kameny 380V, 2ks velkých hornických vozů s výpustí. Informace na tel. č. 702 451 116.

Soukromý prodejce bude zítra v době od 8.30 do 9.30 hodin prodávat čerstvá vejce v ceně 60,- a 88,-Kč/plato. Dále v nabídce zelenina, švestky, jablka.

FK Šardice muži sehraje ve středu 9. srpna 2017 na svém hřišti 1. kolo Jihomoravského krajského poháru v kopané s FK Mutěnice. Začátek utkání je v 18.00 hodin.

Vytvořeno: 29. 9. 2017
Poslední aktualizace: 29. 9. 2017 00:36